סט ממ"ד דור חדש

סט ממ"ד דור חדש

מצב חירום הוא לחלוטין לא מונח זר במדינתנו הקטנה ואלה פוקדים אותנו לא מעט. לשם כך אנו נאלצים, בהתאם לדרישות פיקוד העורף, להיות מוכנים מבעוד מועד ולהתקין מרחבים מוגנים לשעת הצורך. מרחב מוגן צריך לעמוד בפני התקנות ויש מספר אלמנטים שחייבים להימצא בכל מרחב שכזה.

אלמנטים אלו שנמצאים בממ"ד ונקראים בשמם המקצועי- סט ממ"ד, מטרתם להעניק את מלוא המיגון מפני כל תרחיש שיכול לקרות. מה מכיל סט ממד? ומדוע הוא כל כך חשוב? כל זאת נפרט במאמר להלן.

מהו סט ממ"ד ומה הוא מכיל?


דלת הדף - דלת אטומה בפני חדירה של גזים ופגיעות חזקות של טילים.

חלון הדף מברזל - חלון אטום גזים.

צינורות אוורור - צינורות אוורור לתבניות פלדה המספקים פתחי אוורור לממ"ד.

רשימת האבזור שלעיל, המכונה "סט ממ"ד", מטרתה לספק הגנה מלאה מפני הדף ורסיסי פיצוצים, וליצור למעשה אטימות מוחלטת מול כל סכנה מוחשית מבחוץ במצבי חירום או מלחמה. חשוב להדגיש שבכל ממ"ד האביזרים עשויים להשתנות בהתאם לתכנון ובהתאם לתקנים של פיקוד העורף.

התקנה של סט ממ"ד


סט לממ"ד מותקן כבר בשלבים הראשונים של בניית הממ"ד, בשלב היציקה, והוא הופך להיות חלק אינטגרלי ממבנה הממ"ד. את החלון הפנימי שהוא חלון אטום בפני גזים, מתקינים רק בסוף עבודות הטיח.

למה משמש צינור אוורור לממ"ד ומדוע הוא חשוב?


צינורות אוורור לממ"ד, שהן חלק מסט לממ"ד, אחראים על האוורור והסינון בממ"ד. צינורות אלו חשובים מאוד בזמן מצבי חירום, זאת מכיוון שהשהייה בזמן מצב חירום יכולה להימשך זמן רב ודרך הצינורות אוורור הללו, יהיה ניתן לקבל את האוורור והחמצן הנקי בתוך החדר האטום.

בנוסף חשוב להתקין להם מערכת סינון אב"כ שהיא מסננת את האוויר מבחוץ ומאפשרת לו להיות כשיר גם במצבים של תרחיש של גזים רעילים. חשוב לזכור שעמידה בכל התקנים הללו יהוו ביטחון ושקט בכל מצב חירום או מלחמה.

צפו בסרטון אודות סט ממ"ד דור חדש
​להלן פירוט של הסט לגדלים וסוגים:


דלת ממ"ד – 70-80/200.

חלון הדף לממ"ד 100/100 – חלון דו-כנפי צירי או חלון הדף דו-כנפי נגרר.

צינור אוורור לממ"ד 8 מ"מ – מיועד לקיר פנימי, מגיע עם אטם ומכסה.

צינור אוורור לממ"ד 8 מ"מ – מיועד לקיר חיצוני, מגיע עם אטם ומכסה.

צינור אוורור לממ"ד 4 מ"מ – מיועד לקיר חיצוני, כולל מגן לרסיסים מרותך.
Call Now Button