חלונות אלומיניום דור ישן

חלונות אלומיניום דור ישן

כיום בכל בנייה חדשה של בית או דירה או כל מקום אחר המאכלס אנשים, נדרש לבנות בנוסף חדר ממ"ד. חדר זה מגן על האוכלוסייה שבתוכו בכל מצב של חירום או מלחמה, ומגן מפני פגיעות קשות מכל סוג במצבי אלה. הממד הוא מבנה שמספק הגנה בעת התקפה קונבנציונלית ובלתי קונבנציונלית, אם זה מפני טילים, יריות או מאידך מפני גזים מסוכנים שלא יצליחו לחדור לחדר המוגן.

חדרי ממ"ד החלו להיבנות כשפיקוד העורף הבין שהמקלטים שנבנו בשנות השבעים, לא מספקים את המענה המושלם והאולטימטיבי ואינם עומדים בתקנים של התקופה, וכיום צריך להסתגל ללוחמה אחרת וחדרי הממ"ד הם אלה שנותנים מענה. לחדרי ממ"ד מצרפים דלת שהיא מוגנת ומסיבית וגם חלונות מתאימים וייעודים כמו חלון הדף או חלון אטום גזים.

שני סוגי חלונות בכל ממ"ד

כיום בכל ממ"ד ישנם שני סוגי חלונות מתאימים: חלון הדף וחלון אטום גזים או חלון נגד גזים. אך שילוב בין שני החלונות הללו הוא זה המעניק מיגון מלא מפני הדף ורסיסים ואטימות בפני גזים. חלון הדף רסיסים מיוצר מברזל ויש לו הגנה חיצונית מפני כל פגיעה של הדף ורסיסים. לעומת זאת, חלון אטום גזים הוא חלון נגד גזים, האטום לכל כניסה של גזים רעילים ומסוכנים שיכולים לנסות לחדור מטילים כימיים או בכל דרך אחרת.

חלון אטום לגזים

החלון פותח מיוצר ומורכב ע"י ארפל אלומיניום בע"מ החלון פותח בשנת 1982 ומאז הורכבו מאות אלפי חלונות נגד גזים במדינת ישראל, החלון מיוצר על פי דרישות פיקוד העורף ומכון התקנים הישראלי. ארפל ממשיכה בפיתוח ומציאת פתרונות לחלון ממ"ד לקבלת גמר ברמה הגבוה ביותר ונותנת פיתרון אסתטי ואלגנטי לחלון הממ"ד. ניתן לקבל החלון עם פתיחה לצד ימין או לצד שמאל ניתן להזמין החלון לפי רוב גווני RAL הפרזול של חלון הממ"ד הוא של חברת GIESSE הגדולה והמובילה בעולם בפרזול לחלונות אלומיניום. הפרזול באיכות הגבוהה ביותר העומד בתקנים האירופאים המחמירים כולל בדיקות עמידות בסביבה ימית ומבטיח עמידות לאורך שנים. כאשר מתכננים להרכיב חלון ממ"ד בבניינים ציבוריים (כגו:ן גני ילדים, בתי ספר וכו'), רצוי להוסיף מגביל פתיחה כדי למנוע הרס וונדליזם או נפילה מהחלון.

לחץ כאן להורדת הקובץ

חלון ממ"ד אטום לגזים – דריי קיפ

חלון ממ"ד דריי קיפ הוא חלון המאפשר שלושה מצבים:

מצב ראשון – חלון סגור.

מצב שני – פתיחה רגילה (אופקית) כמו בחלון רגיל.

מצב שלישי – פתיחה עילית חלקית.

חלקו העליון של חלון הממ"ד נפתח לתוך חלל החדר עם הגבלת פתיחה. לפתיחה עילית של החלונות יש יתרונות רבים הן בהיבט הבטיחותי והן בהיבט הפונקציונאלי. חלון דריי קיפ בטוח יותר במיוחד בחדרי ילדים ( לא פעם החלון ממ"ד משמש גם כחדר ילדים, חדר משחקים ) מכיוון שפתיחה עילית חלקית מצמצמת בצורה דרמטית את האפשרות של יציאת ילדים דרך החלון ומונעת את האפשרות לנפילה מקומות גבוהות כאשר החלון פתוח באופן מלא. דריי קיפ יעיל יותר – הפתיחה העילית חוסכת את המקום שתופסת כנף חלון רגילה ובכך ניתן לנצל טוב יותר את שטח הממ"ד. פתיחה זו מאפשרת למקם את הרהיטים ללא ההפרעה שיוצרת כנף הנפתחת על צירה. לפתיחה העילית יתרון נוסף: היא מאפשרת לאוורר את החדר בלי לפתוח את החלון באופן מלא.

לחץ כאן להורדת הקובץ

חלון ממ"ד אטום לגזים לטיח תרמי

בפרויקטים רבים ישנה דרישה לטיח תרמי לצורך בידוד טוב יותר של חלל הבית מפני תנאי מזג אויר קשים. במצב בו קיים טיח תרמי יש צורך בפתרון אסתטי בין חלון הממ"ד לקיר, מכיוון שהטיח התרמי מעבה את הקיר וההלבשות הרגילות אינן מותאמות לכך. ארפל פיתחה חלון המספק מענה מושלם ואסתטי לבעיות הטיח התרמי ו/או הגבס בחדר הממ"ד. חלון ממ"ד זה עומד בכל דרישות פיקוד העורף ומכון התקנים הישראלי.

לחץ כאן להורדת הקובץ

חלון ממ"ד אטום לגזים טלסקופי

בעיה נפוצה הקיימת בחדרי ממ"ד היא מישוריות הקיר, כלומר עובי הטיח בצד אחד של חלון הממ"ד אינו שווה לעוביו בצד האחד והתוצאה היא שההלבשה של החלון אשר מקיפה אותו מצד אחד צמודה לקיר ומצד שני "מרחפת" מעל הקיר ונוצר חלל בין ההלבשה עצמה ובין הקיר.ארפל אלומיניום בע"מ פיתחה פתרון הנותן מענה מושלם לבעיה זו ע"י הלבשה טלסקופית אשר נצמדת לקיר בצורה מוחלטת הן בצידי החלון והן בחלקו העליון והתחתון. ההלבשה הטלסקופית יודעת לגשר על בעיית המישוריות של הקיר עד לחריגה של 11 מ"מ. אדריכלים רבים המודעים לבעיה זו מבינים את היתרון בהלבשה הטלסקופית ואת הערך המוסף שנותנת הלבשה זו למראה החלון. כמובן גם חלון ממ"ד זה עומד בכל דרישות פיקוד העורף ומכון התקנים הישראלי.

לחץ כאן להורדת הקובץ

לחץ כאן להורדת קובץ הכנת ממ"ד לקליטת חלון נגד גזים

לחץ כאן עבור סוגי הלבשות לחלונות ממ"ד

לחץ כאן עבור קובץ הרכבה תקינה של זוויות לחלון עם טיח תרמי

למה חשוב לשים את החלון הזה בממ"ד?

חלון אטום גזים הוא התשובה הכי מתאימה לממ"ד מכיוון שהוא מספק את הביטחון הנחוץ במצבי חירום. שם תיאסף כל המשפחה במצב כזה, והוא ייתן מענה מושלם מפני הסכנה. חדר הממ"ד הוא חדר שמגן מפני טילים והדף ולכן החלון הזה יימצא במקום הכי בטוח במרחב של הבית.

Call Now Button