דלת הדף רסיסים

דלת הדף רסיסים

דלתות הדף הן דלתות שמטרתן לעמוד בפני עומס, תזוזה וסוגי פיצוצים גדולים במיוחד. ההבדל שקיים בין דלתות הדף לדלתות אחרות הוא שכל מבנה אחר מתוכנן לפתיחה ולסגירה בזמן שלא פועל עליהן הדף כלשהו. דלתות הדף מחייבות תשומת לב רבה בתכנון שלהן.

דלתות הדף מיועדות לעמוד מול עומסים בעלי לחץ גבוה בעקבות פיצוץ חומרי חבלה, מהלומות חזקות, ירי ועוד. דלתות ההדף שרובנו מכירים הן הדלתות אליהן נכנסים למרחב המוגן. אלו הן דלתות ממ"ד שאושרו על ידי פיקוד העורף לאחר שעברו ניסויים רבים המלווים בפיצוצים ואיומי כוח שונים.

מהי דלת הדף רסיסים?

דלת הדף רסיסים או דלת רסיסים, בדומה לדלת הדף רגילה הינה דלת ביטחון מסיבית. אך לדלת זו משקל כבד יותר מדלת הדף ממוצעת והיא מונעת התנפצות רסיסים וחדירה מכל סוג של קליע או כוח עצום שנע לתוכה. דלתות הדף רסיסים כבדות במיוחד, הן שוקלת בממוצע כ- 300 ק"ג, עשויות מפלדה בעובי 18 מ"מ ועל מנת להתקין אותן דרוש מנוף.

תקן של דלת הדף

דלתות הדף הן אחד מפתרונות מוצרי המיגון המתקדמים שמגנים על כלל האוכלוסייה במצבי חירום ובמצבי מלחמה. דלתות הדף חייבות להיות מיוצרות בהתאם לנוהלי פיקוד העורף ובפיקוח של מכון התקנים, דלת הדף מוכרחה להיות מבוקרת ומאושרת על ידי הגורמים המוסמכים לכך.

היכן שמים דלת הדף?

דלת הדף מיועדת למצבים ולמקומות הדורשים הגנה ודאית ומושלמת לכל מה שנמצא מאחורי הדלת. בין אם זה בני אדם, חיות, מוצרים או כלים בעלי רגישות מיוחדת. לכן קיימים הרבה מבנים הדורשים כניסה דרך דלתות הדף, כגון: מרחב מוגן שהוא לא רגיל, חדר בקרה ופיקוד, תאי אחסון של חומרים נפיצים וכלי נשק, חדרים שנמצאים בתעשייה הכימית והפטרוכימית שיש בהם סכנה ואיום לפיצוץ או בעירה גדולה, דיר תת קרקעי למטוסי קרב, מקלט המגן מפני פיצוץ גרעיני, דלתות של רכב משוריין ועוד. במקרים רבים כמו הנ"ל תהיה דרישה של דלת הדף רסיסים או דלת רסיסים שהיא כאמור דלת שמונעת מעבר רסיסים עם עמידות גדולה בלחץ של הדף.

Call Now Button